Kategorie

Wyszukiwarka

BINGOSPA - Ekstrakt z Jogurtu 100% - 50 ml

zoomable

Najedź kursorem na zdjęcie aby uzyskać powiększenieKliknij na zdjęcie aby powiększyć
Cena: 24.00 zł
Towar obecnie niedostępny

Tylko użytkownicy którzy zakupili ten produkt mogą dodawać opinie

BINGOSPA Ekstrakt z Jogurtu 100%

50 ml

Jogurt jest surowcem spożywczym wytwarzanym z mleka sfermentowanego za pośrednictwem bakterii Lactobacillus bulgaricus i Streptococcus thermophilus. Po podgrzaniu wstępnym, mleko może być pełne, pół-pełne, chude, rekombinowane i rekonstytuowane. Mikroorganizmy produktu końcowego muszą być obfite i odpowiednie. 

Ekstrakt z jogurtu wytwarzany jest z fermentowanego, odtłuszczonego mleka.
 
Słowo jogurt pochodzi z tureckiego określenia gęstego mleka. Od tysięcy lat, jogurt jest potrawą o wysokiej biologicznie wartości, ponieważ zawiera liczne witaminy, wapń, fosfor i inne minerały.
 
Nazwa INCI: Aqua, Yogurt Filtrate.
 
Wygląd i konsystencja:  ciecz, o niecałkowitej klarowności
 
Barwa: biała
 
Zapach - słaby;
 
Zapach: charakterystyczny;
 
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie;
 
pH <7,5, w ustalonych granicach bezp.: 2 - 11,5
 
Gęstość >1,000 g/cm3
 
Właściwości kosmetyczne ekstraktu z jogurtu BingoSpa
 
Celem kosmetycznego wykorzystania ekstraktu z jogurtu BingoSpa jest przywrócenie skórze naturalnej równowagi, w oparciu o witaminy i minerały w nim zawarte. 
Witaminy i minerały wzmacniają skórę chroniąc ją przed stresem, poprawiając jej mechanizmy obronne i redukując wczesne oznaki starzenia.
 
Działanie kondycjonujące na skórę
Wynika ono z obecności protein, węglowodanów, alfa-hydroksykwasów (kwas mlekowy) i witamin w 
jogurcie.
 
Proteiny 
Polarna natura protein daje im zdolność wiązania cząsteczek wody poprzez wiązania wodorowe. Na działanie to nie wpływa masa cząsteczkowa protein. Jednakże, gdy celem jest penetracja warstw skóry i nawilżenie jej głębszych warstw, peptydy o krótkich łańcuchach, o niskiej masie cząsteczkowej pozwalają uzyskać lepszy efekt. Dlatego, proteiny o niskiej masie cząsteczkowej są lepszymi substancjami nawilżającymi dla głębszych warstw skóry, podczas gdy te o wyższej masie cząsteczkowej – ze względu na działanie filmogeniczne – lepsze są dla uzyskania nawilżenia powierzchniowego oraz ujędrnienia i wygładzenia skóry.
 
Węglowodany 
Węglowodany są powszechnie wykorzystywanymi w kosmetyce substancjami aktywnymi. Związki te są higroskopijne, co oznacza, że adsorbują wodę przyczyniając się do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia w warwie rogowej. Związki te budują wiązania wodorowe zapobiegając masowej utracie wody i redukując odwodnienie. Ponadto, niektóre z węglowodanów tworzą powłokę ochronną na skórze zapobiegające utracie wody transepidermalnej.
 
α-hydroksykwasy (AHA) 
Większość AHA to substancje fizjologiczne, naturalne i nietoksyczne. Pobudzają normalny proces keratynizacji i złuszczania naskórka i są szczególnie delikatne dla wrażliwej skóry (Yu RJ & Van Scott EJ, 2002).
 
Witaminy 
Z punktu widzenia piękna i funkcjonalności, obecne badania wskazują, że niektóre witaminy i ich pochodne potęgują działanie preparatów kosmetycznych i przyborów toaletowych. Co więcej, testy laboratoryjne i kliniczne dostarczają jasnych dowodów na to, że witaminy stosowane we właściwych ilościach, odgrywają ważną rolę w ochronie, poprawie i procesie odnowy skóry. 
Miejscowo aplikowane witaminy korzystnie wpływają na wiele dolegliwości skórnych takich jak przesuszenie, łuszczenie czy zmarszczki. Co więcej, naturalność witamin zachęca do ich wprowadzania do preparatów kosmetycznych ukierunkowanych na działanie zmiękczające i wygładzające. Witaminy są substancjami funkcjonalnymi, ponieważ penetrują skórę, a przy właściwym ich stosowaniu, są bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych (Idson B, 1993).
 
Stymulowanie regeneracji komórek
 
α-hydroksykwasy (AHA) działają na warstwę rogową skóry. Wpływają na kohezję korneocytów w najgłębszych warstwach skóry. W konsekwencji, warstwa rogowa staje się cieńsza a powierzchnia skóry bardziej elastyczna.
 
Klas mlekowy jest naturalnym AHA obecnym w mleku (i w produktach mlecznych) oraz w miodzie. Ze względu na właściwości kwasowe, zalecany jest jako naturalny eksfoliant o silnym działaniu nawilżającym.
 
Ekstrakt z jogurtu BingoSpa zalecany jest w kosmetykach o działaniu stymulującym skórę, rewitalizującym,  nawilżającym, wygładzającym i kondycjonującym oraz których celem jest złuszczanie naskórka.  
 
Zaleca się dozowanie na poziomie 0,5 – 5%.

przewiń do góry
 

Kontakt z nami

AllePaznokcie Michał Szewczyk
ul. Piotrkowska 270
90-361 Łódź
Tel. 504 242 705
E-mail: sklep@allepaznokcie.pl
Tel. 42 684 35 35

Newsletter

Otrzymuj jako pierwszy informacje o nowościach i najnowszych promocjach wprost do Twojej e-mailowej. Zapisz sie na nasz newsletter!
Znaki akceptacji PayPal

Gości na stronie: 441, zalogowanych: 14 | Od dnia 28-05-2005 stronę odwiedziło 1,155,849,556 osób

Wszelkie prawa zastrzeżone przez firmę Allepaznokcie.
AllePaznokciew Google+
Wdrożenie sklepu: Projekt graficzny:
Hurtownia kosmetyczna Poleca
Lakiery do paznokci rożnego gatunku polecamy lakiery żelowe czy też kleje do tipsów. U nas znajdziesz także akcesoria do manicure oraz akcesoria do pedicure.
Manicure. Także w naszym sklepie znajdziesz wszystko co potrzebne do depilacja oraz depilacja woskiem jest dobrze nam znana. Godne polecenia są nasze fotele kosmetyczne,
Henna a nawet takie przedmioty jak Cążki do Paznokci czy też pędzle do paznokci , bielenda kosmetyki